niedziela, 12 stycznia 2014

WYZWANIE FOTO - Dzień 7 - handmade

Na dziś przygotowałam kolo, bo na jednym zdjęciu tego przedstawić się nie da. Moim pomysłem na handmade jest planner/organizer na 2014 rok. Dużo szukałam w sklepach, miała w domu ze trzy kalendarze, ale żaden nie odpowiadał mi na tyle, żebym miła go cały czas. Zainspirowałam się tym  postem i postanowiłam, że i ja swój organizer wydrukuję. Mam go od środy i jak na razie sprawdza się. 
Jest w zwykłym segregatorze a5 z Auchan za 2,89zł, na okładkę doczepiłam spinacz do papieru, czasem można coś przypiąć. Sama okładka jest pusta, bo jak na razie nie mam na nią pomysłu. W środku są przekładki dzielące planner na 4 części: kalendarz, IŚR, blog i zapiski. Kolorowe znaczniki to piankowe kółeczka, przyczepiłam jeden do kartki żeby połowa wystawała, a drugi z drugiej strony. Z tyłu jest jeszcze koszulka jeśli muszę coś schować bez wpinania w segregator. 
Część kalendarza jest dostosowana do moich potrzeb. Każdy miesiąc zaczyna się od strony gdzie wpisuje miesiąc i dni tygodnia, a obok najważniejsze plany na dany dzień:

Z drugiej strony jest karta do zaznaczania IŚR:
A na każdy dzień jest taki układ:
Wpisuje konkretne zadania czy spotkania na godziny, a obok wpisuje to co mam danego dnia zrobić. Pod spodem mam miejsce na zapiski i obrazki: ćwiczenia brzucha i pośladków, 8 szklanek wody, balsam, 3 razy tabletki i blog - skreślam jak zrobiłam to w danym dniu.
Wszystko jest w szarej kolorystyce, bo ostatnio wraca do mojego życia. Podoba mi się, że mogę kartki przekładać, dokładać, wyrzucać. Myślałam o zbindowaniu, ale wtedy nie byłoby to możliwe.

Z takim plannerem mam nadzieję, że będę bardziej zorganizowana, ale trzeb pracować z nim na bieżąco :)

Jeśli spodobał Ci się mój planner, możesz go pobrać :) Pliki są przygotowane do wydruku dwustronnego.

5 komentarzy:

 1. Ładnie, zgrabnie (jeśli tak można w ogóle powiedzieć o kalendarzu :D), praktycznie i przede wszystkim indywidualnie :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy pomysł na życie, podziwiam i życzę wytrwałości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od x-czasu szukam czegoś co mi będzie odpowiadało właśnie pod względem możliwości wyjmowania, dokładania i własnego komponowania kartek, a segregator wydaje się być idealny na to rozwiązanie. Mimo to szukam jeszcze w sieci takiego typu organizera z możliwością wczepiania kartek, może gdzieś trafię na coś w miarę taniego :D Bo póki co to ceny są wysokie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie to sobie rozplanowałaś! Mam w sumie podobny system, tyle że w arkuszu kalkulacyjnym :)

  OdpowiedzUsuń

Dzięki!